Reference

Reference na předporodní přípravu

Do kurzu přípravy na porod jsem se původně přihlásila proto, že jsem chtěla odhalit a zpracovat co nejvíce strachů ohledně porodu. Po první císaři jsem chtěla zvýšit šanci na přirozený porod a vím, že porod je 80 % o hlavě, což se mi v tvém kurzu znovu potvrdilo.

Kurz se mi moc líbil, úkoly od Aničky byly skvělé, meditace velmi posilující! Uvědomila jsem si, že porod je můj den (stejně jako třeba svatba) a můžu si ho zkrátka užít po svém. Navíc jsem i díky kurzu vybrala porodnici, našla porodní asistentku a cítím se připravená porodit tak, jak bude třeba! Takže jsem se začala na porod těšit.

Moc doporučuji všem, kdo se nyní porodu bojíte nebo si myslíte, že vy to nezvládnete nebo máte předchozí náročnou zkušenost.

Karolína Cimická

Svou druhou dcerku Alžbětu, kterou jsem nakonec porodila v autě před porodnicí za asistence manžela 😅. Proč byl porod tak úžasný? Prožila jsem ho vědomě, byla jsem v klidu a uvolněná a tímto porodem jsem si vyléčila bolístky na duši z prvního porodu.
Anička mi v rámci přípravy na porod pomohla najít vnitřní klid, intuici, odvahu a sebejistotu nejen k porodu, ale už během těhotenství u lékaře. Pomohla mi si uvědomit, že tentokrát opravdu můžu mít hezký porod a nemusím se nechat vmanipulovat do něčeho, co nechci.

Než jsem Aničku poznala, byla jsem nějak v půlce těhotenství a začínal se mi v hlavě znovu probouzet strašák v podobě prvního porodu, i když jsem si myslela, že už jsem si to zpracovala. První porod jsem chtěla co nejpřirozenější, bohužel jsem narazila na naprosto neempatickou lékařku, která nebyla otevřená “alternativám” (rozuměj nechtěla jsem rodit v leže,… prostě jsem měla normální porodní plán). Vysmála se mi do obličeje, pochybovala o mně jako prvorodičce, úplně mě rozložila, porod se mi zastavil, nakonec byl použit oxytocin a ve finále se dcera narodila pomocí vexu.

Toto byl pro mě velmi silně negativní zážitek, měla jsem pocit, že jako matka jsem u porodu naprosto selhala. Pochybovala jsem tedy, jestli vůbec umím sama porodit, jak poznám, že to dělám správně, jestli poznám, že je něco špatně…

Aničce děkuji, za to co pro ženy dělá, za její podporu, je skvělé, že můžeme těhotenství, porod a mateřství zažít i jinak, než ve stresu a ustrašené! 🙂

Hanka Trojanová

Anna Pokrupová | Leila Kelifová – reference

Konzultaci jsme měly, když jsem byla 37+6 a porod začal hned v neděli ráno. Takže další nátlak na vyvolávání uz nebyl, stihli jsme to dřív 🙂 Miminko se narodilo v poradku. Celkove mi konzultace pomohla se uklidnit a srovnat si myslenky, a to mi moc pomohlo.

maminka Lucie

Do kurzu předporodní přípravy jsem vstoupila, protože jsem druhý porod chtěla prožít jinak a sice více vědomě a přirozeněji, než ten první. Sice nemám negativní zkušenost s prvním porodem, ale byl vyvolávaný a plný chemie a lékařských zásahů. Podruhé už jsem si přála, aby to bylo jinak. A to se mi také splnilo, porod začal přirozeně a přirozeně také probíhal. Ačkoliv byl náročný a dlouhý, tak jsem z něj měla nejen já, ale i ošetřující personál, velmi krásný pocit. Díky přirozenosti se i po porodu začaly spouštět ty správné hormony a já byla opravdu šťastná, doslova jako na obláčku. Na porod jsem se v těhotenství velmi těšila, protože mi nebylo dobře a ke konci jsem už sotva chodila a opravdu už jsem potřebovala porodit, aby se mi ulevilo. To byl myslím hlavní důvod toho, že jsem necítila strach. Ovšem jak se porod blížil, tak nějaké ty strachy vypluly na povrch a s tím mi právě tento kurz pomohl . Moc mi pomohlo, že jsem se mohla o svých pocitech s někým poradit a že jsem zjistila, že je to zcela normální. Nejvíce mi pomohla možnost sdílet své pocity ohledně porodu. Byla jsem ráda, že mi zkušená žena empaticky naslouchá a že v tom nejsem sama. Porod jsem si díky tomu nakonec „užila“ a jsem za něj moc ráda.

Tereza Fišerová

Anna Pokrupová | Lucie Pokorná – reference

V posledních dnech před porodem, kdy nervozita stoupala, mi moc pomohla konzultace s Aničkou ohledně schopnosti prosadit se před personálem. Aničce tímto chci moc poděkovat za její čas, vyslechnuti a podporu. Na porod jsem se tentokrát připravovala intenzivněji a chtěla na něj tentokrát vzpomínat v dobrém.

Cvičení, která mi Anička dala, mi moc pomohly a dokonce představa mého porodu, napsaná několikrát za sebou na papír, se v mnoha ohledech vyplnila. Po první negativní zkušenosti musím říct, že druhý porod byla velká kompenzace toho, co se dělo poprvé.

Lucie Zelča Pokorná

Anna Pokrupová | Maminka Marta – reference

Anička mi pomohla připravit se mentálně na porod a naladit se na něj v tom smyslu, že nejdůležitější je nebát se porodu a prosadit si jeho podobu dle svých představ. A zároveň nechat vše plynout dle svého těla a intuice. Věřit si a zároveň vědět, co chci a jemně leč sebevědomě si to v porodnici prosadit.

Utvrdila jsem se v tom, že porod zvládnu, když se spolehnu hlavně sama na sebe. Utvrdila jsem se, že porod můžu prožít dle svých představ a užít si ho jako pozitivní zkušenost, ne jen jako něco nepříjemného, co musím nějak přežít.

maminka Marta

Reference na knížku Můj kouzelný porod

Anna Pokrupová | Veronika Hurdová – reference

Knížka Můj kouzelný porod je o cestě za vlastní silou a přebrání zodpovědnosti za život sebe a svojí rodiny do svých rukou.

Sama mám podobnou zkušenost jako Anička a vím, že při porodu velkou roli hrálo, s jakým nastavením mysli jsem odcházela do porodnice a jaké příběhy o porodech jsem znala ze své ženské linie.

Jsem ráda za tento příběh, který napomáhá sdílení a tomu, že příchod na tento svět není trauma, ale že to může být krásný začátek. Děkuji, žes našla odvahu sdílet svůj příběh.

Veronika Hurdová (spisovatelka a maminka tří dětí)

Anna Pokrupová | Šárka Chapman – reference

Anička ve své knížce ukazuje nejen velký nadhled, ale i osobitý humor. Je to otevřená a intimní zpověď, která se dotýká hlubokého tématu. Ženství, které má milion podob a ke kterému si hledáme každá svou cestu (a někdy o tom ani netušíme). Věřím, že s Aniččinou cestou se ztotožní mnoho žen a že jim přinese mnoho AHA momentů.

Šárka Chapman (lektorka hypnoporodu, autorka kurzů pro ženy a maminka tří dětí)

Anna Pokrupová | Lucie Pokorná – reference

Bylo skvělé vědět, že podobné pocity z prvního porodu prožil někdo podobně. Díky tomu jsem se přestala cítit špatně.

Lucie Zelča Pokorná

Anna Pokrupová | Tereza Nolet – reference

Knížku jsem četla jedním dechem.Je to realistická a intimní zpověď, která se dotýká společenských stereotypů a nelaskavých rutin českého porodnictví, je v ní i trefné a vtipné sdílení Aniččniných procesů a obav. Linku knížky provází přerod od racionální ženy založené na faktech a očekávání druhých k vnitřní svobodě a autenticitě.

Tereza Nolet (lektorka těhotenské jógy a maminka tří dětí)

Anna Pokrupová | Tereza Fišerová – reference

Knížka Můj kouzelný porod mi moc pomohla — četla jsem ji s velkou úlevou a s pocitem, že to, co se při porodu děje je v pořádku, a že mám právo chovat se zcela přirozeně tak, jak to v danou chvíli budu potřebovat, aniž bych se styděla.

Tereza Fišerová

Anna Pokrupová | Leila Kelifová – reference

Díky knížce jsem zjistila„ jaké porody můžou být. Zjistila jsem, že když žena pracuje se sebou a svým vědomím, porod může být úplně jiný. Knížka mi otevřela oči ohledně českého porodnictví.

Knížku jsem četla s nadšením a byla to jedna z mála knih, kterou jsem přečetla na první zátah — za tři nebo čtyři hodiny. Nemohla jsem od ní ani odejít, jak mě to bavilo.

Spousta žen si myslí, že porod je konec světa a největší bolest na světě, ale tak to nemusí být. Doufám, že i ostatní ženy si uvědomí„ že to může být hezký.

Leila Kelifová