Šťastné konce a krásné porody existují nejen v pohádkách

A tu o tom, jak Honza zdolal sedmihlavou saň, a pak dostal půl království a princeznu za ženu, znáte?

Dneska vám povím jednu pohádku.

To si takhle v klidu pracuju na vydání své knížky Můj kouzelný porod.

Obšťastnila jsem prvních pár čtenářek tím, že si můj text můžou přečíst. Někdo je z ní nadšený, někdo trochu méně… A pak to jednoho krásného dne přijde. První negativní reakce.

Já samozřejmě vím, že žádná knížka se nikdy nebude líbit všem. Jenže ten pocit! Pipláte se s něčím jako s vlastním miminkem. Překonáváte zábrany, abyste do toho nacpali velmi osobní protože užitečné informace…  A pak má někdo tu nebetyčnou drzost, ŽE SE MU TO NELÍBÍ???

 

Tak trochu na mě padnul splín. Má  vůbec smysl něco takového vydávat?

Co když nemám dost talentu a NIKDY NIKDO TO NEPOCHOPÍ???

Nimrala jsem se v tom dobrých deset minut. A pak jsem mluvila s jinou osobou.

Teď to asi vypadá, že o své knížce mluvím v jednom kuse. Ale fakt to tak není! Jen ten den to tak (čirou náhodou, no vážně!) vyšlo.

„A o čem že to ta tvoje knížka je?“

Já (malou dušičku v sobě): „Příběh mých dvou porodů. Ten první byl traumatizující, ten druhý nádherný. A taky o tom, čím jsem si při nich (a před nimi, a po nich…) prošla.

„Tyjo, to je skvělý o tomhle psát!!!“

Taky někdy zíráte na to, jaké zkušenosti vám život posílá do cesty?

Ještě před pár lety by mě jediná negativní reakce totálně odradila od jakékoliv další akce. Jenže tehdy jsem byla tak nejistá, že bych se neodhodlala tak naprosto otevřený příběh ani napsat, natož vydat!

Teď vím co a proč dělám. A život mi jako bonus poslal sladké ujištění. Ano, má smysl se o ten příběh dělit! I když ta cesta někdy není jednoduchá.

Jenže tenhle příběh kromě toho, že popisuje můj hluboký osobní prožitek, zodpovídá také otázky:

  • Proč bychom se my ženy měly o porody vlastně zajímat?
  • Co s člověkem dělá strach a jak něco udělat i přesto, že se bojíte?
  • Jak a proč si stát za tím, o čem víte, že je to správně, i když jste nikdy nebyli ten typ, který se umí prosadit?
  • Jak vaše porody můžou změnit vás i celý váš život?

Fakt totiž je, že moje dva porody pro mě byly tak přelomové, že mi daly (samozřejmě kromě mých skvělých dětí)  nejen NÁPAD napsat o nich knížku. Daly mi i SÍLU ji stvořit a ODVAHU ji zveřejnit. A takový příběh si nemůžu nechat pro sebe.

 

Šmik. Jedna dračí hlava byla právě uťata. Kdoví, kolik jich na mě ještě čeká? Jenže na tom až tak moc nesejde.

Nakonec je totiž celkem jedno, kolik klacků vám přistane pod nohama, když vy sami víte, proč jdete tou cestou, kterou jdete.

A to jsem si kdysi myslela, že číst dětem klasické pohádky nemá smysl! Protože (kromě toho, že jsou brutální, což mi teda vadí doteďka) skutečný život se takhle neděje.

Ale co když ve skutečnosti ty pohádky nejsou až tak úplně špatně? To jenom my jsme zapomněli, že je máme ŽÍT.

PS: Až moje pohádka dospěje ke šťastnému konci (což v mém případě znamená, že se s celou rodinou poflakuju někde v přírodě, zatímco mi moji nejbližší dennodenně opakují: děkujeme ti maminko/miláčku, že jsi tak skvělá a věnovala jsi své úsilí a talent psaní knih, díky čemuž se teď nemusíš dřít v práci a my s tebou můžeme trávit spoustu času), dám vám vědět.

PPS: Jo a abych nezapomněla – nezapomeňte mi napsat svůj e-mail do předprodejního formuláře SEM. Protože teď už vám jistě došlo, že bez knížky Můj kouzelný porod dál nemůžete být!

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *