Individuální předporodní kurz

Obavy z porodu nebo šestinedělí? Pojďme je rozpustit.

Obavy z porodu nebo šestinedělí?

 • získej informace na základě doporučení WHO a medicíny založené na důkazech
 • najdi a uskutečni praktické kroky pro  klidný porod a šestinedělí
 • posil svou vnitřní sebedůvěru a klid

A co ti to ještě přinese?

 • dobrý prožitek z porodu a šestinedělí — nejsilnějších životních zážitků pro tebe, tvé dítě i tvého partnera
 • pocit klidu, žes udělala to nejlepší
 • více radosti ze života, sebevědomí a lepší zvládání mateřství

 

A jak to uděláme?

Individuální předporodní kurz

Dopřej si pocit, žes pro sebe i miminko udělala to nejlepší

 • Po objednávce ti zašlu dotazník, s jehož pomocí vytvořím kurz tobě na míru.
 • Pak nás čeká 5 lekcí o délce cca 90min. Dostaneš i psané podklady, aby ses k informacím mohla vracet.
 • Je na tobě, zda na jednotlivé lekce chceš přijít sama, spolu s partnerem nebo jiným doprovodem k porodu.
 • Kromě informací, které by měla znát každá těhotná, tě čeká i bezpečný prostor pro tvé pocity a otázky, zpracování strachů a posílení sebedůvěry.
 • Setkávat se budeme v Poděbradech nebo online podle tvého přání.
 • Cena 7 900 Kč. 

Do kurzu k Aničce jsem se původně přihlásila, protože jsem chtěla odhalit a zpracovat co nejvíce strachů ohledně porodu. Po první císaři jsem chtěla zvýšit šanci na přirozený porod a vím, že porod je z 80 % o hlavě, což se mi v kurzu znovu potvrdilo.

Kurz se mi moc líbil, vybrala jsem si díky němu porodnici, našla porodní asistentku a cítím se připravená porodit tak, jak bude třeba. 

V průběhu kurzu jsem si uvědomila, že porod je můj den (stejně jako třeba svatba) a můžu si ho zkrátka užít po svém. Takže jsem se začala na porod těšit.

Moc doporučuji všem, kdo se nyní porodu bojíte, nebo si myslíte, že vy to nezvládnete nebo máte předchozí náročnou zkušenost.

Karolína Cimická

Váháš, jestli jsem pro tebe ta pravá? Využij možnost úvodní 15minutové konzultace zdarma.

Mohlo by tě zajímat…

Jaká témata na kurzu vyřešíme?

V podstatě cokoliv okolo těhotenství, porodu nebo šestinedělí. 

Například: strachy okolo porodu, tlumení a zvládání bolesti při porodu, co tě čeká při přirozeném porodu, jak ti může při porodu pomáhat tvůj partner (je toho spoustu) ),  jak si pro sebe vybrat tu nejlepší zdravotní péči, proč a jak si psát porodní přání, tvé možnosti a práva ve zdravotnictví, jak komunikovat se zdravotníky, průběh šestinedělí a jak se na něj připravit, pro a proti lékařských zásahů do porodu, přirozené způsoby podporující hladký chod porodu, nečekané pocity během těhotenství a jak o nich komunikovat s partnterem, posílení klidu a sebedůvěry s pomocí široké škály seberozvojových a terapeutických technik, koho vzít s sebou k porodu, sebepéči, péči o miminko, kojení, komunikaci v rodině a mnoho dalšího.

Budeš mít prostor mluvit o jakýchkoli tématech, která tě v průběhu kurzu budou zajímat.

Zajímá tě ještě nějaké téma, které jsem tu nezmínila? Napiš mi na annapokrupova@gmail.com a já ti povím, zda může být součástí předporodního kurzu.

Kdy je ideální s kurzem začít?

Ideálně ve druhém trimestru. Je ale možné začít i později nebo dříve, pokud mám volné kapacity, přizpůsobíme tempo kurzu tvému stadiu těhotenství. Vše je na naší domluvě.

Jak často se budeme setkávat?

Ideální rozestup je jednou za dva týdny, aby měly všechny informace prostor dosednout na správné místo. Můžeme se ale potkávat i v kratších intervalech (například když už jsi blíže termínu porodu) i dělších (když ti k porodu zbývá ještě hodně času).

Mám s sebou na jednotlivé lekce brát partnera?

To je především na tvých pocitech. Na základě svých zkušeností doporučuju 2 lekce s partnerem/jiným doprovodem k porodu a 3 bez něj. Na základě dotazníku, který vyplníš po objednávce, ti navrhnu ideální počet lekcí, na nichž by měl partner být a  na něž bys měla přijít sama.

Vše však záleží na tobě, tvém partnerovi a naší domluvě. Místo partnera s sebou samozřejmě můžeš vzít i jiný doprovod k porodu.

Opravdu může být porod pozitivní zkušenost?

Nejenže může, ale dokonce by měla. Ano, porod bývá náročný, je to ale zároveň i posilující, jedinečná zkušenost, která změní celý život. Vstup nového člověka do života, proměna tebe v matku a tvého muže v otce.

O porodu koluje řada mýtů a generace našich maminek bohužel neměla možnost prožít porod tak, že by nás na něj mohla připravit jako na pozitivní prožitek. Zdravotnictví je skvělé v řešení problematických situací, pro informace o přirozeném porodu, podporu jeho přirozeného chodu nebo podporu tvého klidu a sebevědomí však často nezbývá prostor.

Naprostá většina žen může porodit přirozeně. Porod i šestinedělí patří mezi nejsilnější prožitky života. A měly by patřit i mezi ty nejkrásnější — takto nás  zařídila příroda. Správná příprava ti pomůže, aby byl porod a šestinedělí pozitivní zkušenost i pro tebe.

A bezpečnost?

Je vždy na prvním místě. Informace v mém předporodním kurzu stojí na evidence-based medicine (medicíně založené na důkazech), doporučeních WHO a mezinárodně renomované International Childbirth Initiative. Specifické zdravotní situace je však nutné konzultovat s tvým lékařem nebo porodní asistentkou.

Kdo tě předporodním kurzem provede?

Jmenuju se Anna Pokrupová. Jsem lektorka předporodní přípravy, empatická žena, máma dvou malých dětí, žena s jednou negativní a jednou pozitivní porodní zkušeností.

Připravím tě na porod v souladu s moderními poznatky medicíny, ale i tvou intuicí, tělem a miminkem. Kromě znalostí předporodní přípravy disponuju širokou znalostí seberozvojových a terapeutických technik, které využívám v průběhu kurzu podle tvých potřeb.