Když chceš hezký porod, začni od sebe.

Chceš se po porodu cítit šťastná a spokojená?

Chceš rodit přirozeně, ale potřebuješ dodat odvahu?

Chceš se inspirovat skutečným příběhem, který tě podpoří na tvé cestě k porodu?

Máš u doktora tlak 550/220, zatímco doma je úplně normální? 🙂

Díky knížce Můj kouzelný porod začneš přemýšlet tak, že se při porodu budeš cítit dobře a v bezpečí. Čeká tě v ní otevřený příběh hledání krásného porodu, které vedlp přes první traumatický porod. Dozvíš se, že:

♥ Můžeš prožívat všechny pocity, které potřebuješ.

Vyrostly jsme ve společnosti, kde se o porodech říká tolik zlého. Sama jsem jako těhotná měla každý strach, na který si vzpomeneš. (No vážně!) Není příjemné se bát. Ale přiznat si strach a dovolit si ho prožít je nezbytné k tomu nechat ho jít.

Můžeš prožívat všechny pocity, které potřebuješ. I při porodu.

Možná chceš být dokonalá. Ale není důvod na sebe tlačit. Porod může být náročný. A ty si při něm zasloužíš respekt a podporu, ať už budeš dělat cokoliv. Při porodu jsi stále jen sama sebou a v tvém jádru není nic špatného. Lidé, na kterých záleží, tě budou mít rádi takovou, jaká jsi. Na ostatních nesejde.

♥ Máš právo nesouhlasit.

Je výhoda se pro porod obklopit lidmi, kterým důvěřuješ. Můžou ti pomoct. Ale pokud si budeš myslet, že jiní lidé vědí víc než ty, věz, že je to tvoje tělo. Ty jsi své dítě stvořila a ty ho rodíš. Nemusíš vycházet všem vstříc. Máš právo se rozhodovat, jak to cítíš.

♥ Když chceš prožít porod hezky, nejsi sobec.

Porod je chvíle, kdy se odevzdáváš, abys přivedla na svět nový život, který jsi stvořila. Je v pořádku, že všechno to náročné, co děláš, chceš prožít hezky a v souladu se sebou. Vedou tě k tomu instinkty. Když se necháš při porodu vést svým tělem, zvyšuješ pravděpodobnost, že hladce porodíš.

Tohle všechno ti plánuju ukázat jednou knížkou. Docela si troufám, viď?

♥A jak jsem na to všechno přišla?

První porod se mi moc nevydařil. Chtěla jsem rodit přirozeně, ale po dvou dnech kontrakcí jsem si nechala vnutit zásahy do porodu. Personál mě vůbec nerespektoval a celý porod byl velký psychický otřes.

Jenže nikomu se nezdálo, že se stalo něco špatně – měla jsem přece nádherné a zdravé miminko. Tak jsem si řekla, že takhle porod má  vypadat a své vzpomínky jsem chtěla zapomenout . Jenže cosi mě vedlo se o porodech informovat. Pomohly i probouzející se mateřské instinkty. Své názory na porod jsem překopala od základů.

Když jsem otěhotněla podruhé, myslela jsem si, že tentokrát to bude snadné. Přesto jsem měla před sebou ještě spoustu bezesných nocí. I druhý porod byl náročný. Ale byl i bezpečný a krásný. Krásný proto, že mi dal moře radosti. A bezpečný, jelikož jsem věděla, že pro své dítě i sebe dělám to nejlepší.

Co mi ten pocit přineslo? Laskavá podpora vlastní porodní asistentky a mého muže, příprava s hypnoporodem i vědomí, že jakmile budu chtít, půjdeme z porodnice domů. A hlavně spousta práce na sobě.

♥ Změnit názor na porod totiž nestačilo. Musela jsem změnit i přístup k sama sobě.♥

Každý porod je jedinečný. Nejde na něj dát návod. Jenže tak snadno tě může zahltit strach, když ze všech stran slyšíš: bolelo to, nikomu bych to nepřála, mysli při tom na miminko, na tobě nesejde. Záleží na tom, jak se budeš při porodu cítit. A já ti dávám příběh, který ti cestu těhotenstvím a porodem a prozáří.

Můj kouzelný porod, kniha v pevných deskách, šitá vazba, 142 stran, ilustrace, 350Kč

Chci si přečíst knížku Můj kouzelný porod

Chcš se podívat, jak to vypadá uvnitř knížky?

Co na knížku říkají první čtenářky?

« Díky knížce jsem zjistila, jaký může porod být. Nejdřív jsem byla trochu zděšená, ale dalo mi to velkou naději, že když člověk pracuje se sebou a svým vědomím, může porod vypadat úplně jinak.

Knížka mi otevřela oči ohledně českého porodnictví. Byla to jedna z mála knih, kterou jsem přečetla na jeden zátah a nemohla jsem od ní ani odejít. Spousta žen si myslí, že porod je konec světa a největší bolest života, ale tak to nemusí být. Doufám, že i ostatní ženy si uvědomí, že porod může být hezký. »

Leila Kelifová architekta a interiérová designéra    www.leilakelifova.cz

« Anička ve své knížce ukazuje nejen velký nadhled, ale i osobitý humor. Je to otevřená a intimní zpověď, která se dotýká hlubokého tématu. Ženství, které má milion podob a ke kterému si hledáme každá svou cestu (a někdy o tom ani netušíme). Věřím, že s Aniččinou cestou se ztotožní mnoho žen a že jim přinese mnoho AHA momentů. »

Šárka Chapman lektorka hypnporodu a autorka relaxací pro ženy   www.klidnamama.cz

« Knížka Můj kouzelný porod představuje cestu jedné dívky od porodu, který se jí stal, k porodu, který si sama utvořila. Pro všechny, které (první či další) porod čeká, je text inspirující výpovědí o tom, že snaha ovlivnit tuto velkou životní událost podle vlastních představ má smysl.

Je to působivý osobní příběh zachycující pocity, myšlenky i vnější okolnosti, které přípravu na porod i samotnou událost provázejí a o nichž se člověk běžně nedočte. Dodává odvahu! »

čtenářka Katka

« Náročný stav těhotenství a těžkosti porodu jako dobrodružství. »

máma

Porod se ti nestane souhrou neovlivnitelných okolností. Porod začíná u tebe v hlavě. Nic se při něm nedá na sto procent zaručit. Ale čím lépe se připravíš, tím spíš budeš rodit snadno a hladce.

Štve mě, že je tolik z nás na své obavy z porodu samo. Štve mě poslouchat příběhy žen, které jsou z porodu úplně zbytečne zdecimované jako kdysi já. Štve mě, že se při porodu necháme tlačit tam, kde nám není dobře, protože si netroufneme stát samy za sebou.

Svou cestu dvěma porody jsem prošlapala. A tobě teď ti nabízím, abys po ní plula se mnou.

Při porodu se můžeš cítit bezpečně a krásně.  Ráda tě v tom podpořím.

 Chci si přečíst knížku Můj kouzelný porod

Cheš ještě něco vědět? Odpovím na všechny otázky, které se ti honí hlavou.

Napiš mi na: anna@annapokrupova.cz