fbpx

 

Odstraňte překážky, které vám brání prožít těhotenství, porod a mateřství s radostí

Chcete porodit přirozeně, ale nejste si jistá, jak to zařídit a jestli to vůbec zvládnete?

Cítíte, že mít děti by měla být především radost, ale nešlape vám to s nimi podle vašich představ?

Máte plnou hlavu informací o těhotenství, porodu, péči o děti a výchově a přijde vám, že na vás tyhle poučky stejně nefungují?

Nevíte, komu se svěřit se svými myšlenkami, protože by vám  nikdo nerozuměl?

A co když máte klidnější těhotenství, sebejistý porod a radost z mateřství na dosah?

Díky konzultaci

si ujasníte, jaký porod si přejete a co pro to můžete udělat

získáte nový pohled na porod, přístup k dětem i sobě samotné

zklidníte se, získáte více sebedůvěry a posílíte schopnost stát si sama za sebou

začnete měnit své představy o mateřství ve skutečnost

Jak vám konzultace pomůže k větší spokojenosti?

  • Přípravíte na porod, šestinedělí a péči o novorozence (zjistíte možnosti českého porodnictví, výhody přirozeného porodu, vyberete si, co sama chcete, a naučíte se to prosazovat, psychicky se přichystáte na porod a miminko)
  • Začnete lépe zvládat krizové situace během těhotenství a mateřství  (lépe porozumíte sama sobě, svému miminku i větším dětem, naučíte se s nimi komunikovat tak, aby vám naslouchaly, začnete si vymezovat hranice vůči nevyžádaným radám okolí)
  • Naučíte se zklidňovat, probudit svou intuici, důvěřovat sobě i svému tělu (Ještě pořád nevěříte, že těhotenství, porod a mateřství by měly být především radost? 🙂 )

Témata, s nimiž za mnou ženy nejčastěji chodí

obavy z porodu a počátků mateřství (bolest a ztráta kontroly při porodu, nedostatek důvěry, zda tělo zvládne porod nebo kojení, pocit nedostatku asertivity, nejistota ohledně toho, co vás při porodu čeká a zda zvládnete péči o novorozence)

výhody přirozeného porodu a možnosti českého porodnického systému (jak může probíhat porod, výběr porodnice, volba doprovodu k porodu, sestavení porodních přání, možnost ambulantního porodu, na co máte u lékaře nárok…)

pocit nedostatku sebedůvěry, asertivity, podpory okolí (vyrovnejte se s předsudky a tlakem okolí o tom, co byste měly a neměly, naučte se odmítat nevhodné rady – od rodiny i od zdravotníků)

pocit, že nezvládají mateřství, hledání lepšího porozumění vlastním dětem a výhody respektujícího přístupu k nim (vztek a pláč dětí, komunikace s nimi, pocity únavy nebo selhání, nedostatek času pro sebe)

Najděte si vlastní cestu těhotenstvím, porodem a mateřstvím, která bude pro vás i vaše děti ta pravá

Jak konzultace probíhá?

Délka konzultace je 60 minut a proběhne online

  1. Na začátku konzultace mi řeknete, co vás trápí. (Mluvit o svých myšlenkách s někým, kdo vás bez předsudků a hodnocení vyslechne, je prvním krokem k vyřešení problému. Všechny pocity a otázky jsou v pořádku!)
  2. Zjistíte, jaké máte možnosti nebo se na vaše starosti podíváme z nových úhlů. (Jádro problému je často jinde, než se původně zdálo. S těmi správnými informacemi a dostatkem sebejistoty si to nejlepší řešení vyberete sama.)
  3. Pokud bude třeba, dostanete další tipy a cvičení, co dělat, aby vám lepší pocit z mateřství vydržel.

 

TO ZNÍ SUPER. CHCI SI DOMLUVIT KONZULTACI.

 

Těhotenství, porod a čas s dětmi jsou neopakovatelným obdobím ve vašem životě. Je škoda, když je kvůli zaběhnutým stereotypům pro vás toto úžasné období zbytečně stresující. Každý den mateřství nemusí být od rána do večera růžový, těhotenstvím nemusíte proplout jako na růžovém obláčku a při porodu se nemusíte vznášet na duhových pérech. 🙂  Ale jako celek se v tomto kouzelném  období můžete cítit dobře.

Možná během těhotenství a mateřství zjistíte, že máte hlavu plnou myšlenek, které vás nikdy dřív nenapadly.  A taky že vás na tyto zkušenosti vlastně nikdo nepřipravil. Na internetu se snadno ztratíte v záplavě rozporuplných informací a  každá knížka tvrdí něco jiného. Když hledáte oporu u starší zkušenější generace nebo u zdravotníků, mnohdy narazíte na nepochopení.

 

Pečovat o sebe a starat se o to, abyste se v mateřství cítila dobře, je úžasný dárek, který dáváte nejen sobě, ale i celé vaší rodině. Vaši blízcí vás přece také chtějí vidět spokojenou. A bez šťastné mámy sotva existuje spokojená rodina. Neztrácejte čas pátráním v záplavě informací, které vám akorát zamotají hlavu.

Najdeme spolu řešení pro to, co vás právě trápí.

Konzultace je právě pro vás, pokud

se chcete připravit na první porod

nejste spokojená s tím, jak probíhal předchozí porod (porody), a teď byste se při porodu chtěla cítit lépe

chcete být šťastná máma, která zároveň ví, co je dobré i pro její děti

Druhý porod pro mě byla velká kompenzace toho, co se dělo poprvé. V posledních dnech před porodem, kdy nervozita stoupala mi moc pomohla konzultace s Aničkou ohledně schopnosti prosadit se před personálem. Bylo skvělé vědět, že pocity z prvního porodu prožil někdo podobně, a diky tomu jsem se přestala cítit špatně.Na porod jsem se tentokrát připravovala intenzivněji a chtěla na něj tentokrát vzpomínat v dobrém. Moc mi pomohla také mentální cvičení, která mi Anička poradila. Představa mého porodu, napsaná několikrát za sebou na papír, se v mnoha ohledech vyplnila ❤️

Lucie, máma dvou dětí

Dokud jste na své starosti sama, zdají se násobně větší, než ve skutečnosti jsou.

Cena konzultace je 1200Kč/hodinu. Za tuto cenu získáte:

  • Hodinu péče o sebe, více ženské sebejistoty a klidnější mysl
  • Bezpečný prostor probrat to, co vás trápí
  • Informace přizpůsobené vašim potřebám
  • Více radosti z těhotenství, porodu a mateřství

Nebylo by úžasné vědět, že děláte vše pro to, abyste vy i vaše děti byly spokojené?

Mateřství není konec života, ale nádherný začátek.

Využijte čas těhotenství, porodu a mateřství jako příležitost, jak být šťastnější.

 

CHCI VÍCE RADOSTI Z MATEŘSTVÍ

 

 

S kým si domlouváte konzultaci?

Porod a mateřství vnímám jako jedny z nejúžasnějších darů v životě ženy.  Ale cesta k tomu byla pěkně klikatá…

První porod byl pro mě traumatická zkušenost a novorozencem jsem si přišla ztracená a bezradná. Sotva jsem se vzpamatovala, začal syn kolem roku výrazně projevovat svou vůli a já se – jak jsem to tehdy považovala za správné – snažila být striktní a důsledná máma. Přesto jsem hluboko uvnitř cítila, že vnucovat dítěti věci, které nechce, není v pořádku.

Mateřské instinkty se mi probouzely postupně a já je průběžne podporovala četbou knih a studiem kurzů o porodu, přístupu k dětem, psychologii a vlastním seberozvoji.

Druhý porod pro mě byl – i přes bolest – úžasný prožitek a ještě více ve mně probudil instinkty a mateřskou sebejistotu. Těhotenství pro mě ale bylo psychicky náročné, chyběla mi možnost probírat otevřeně své nejniternější obavy se zkušenějšími ženami, musela jsem své volby před druhými obhajovat a narážela jsem na limity českého zdravotnického systému, který k mým přáním – byť byla v nejlepší prospěch zdraví mě i miminka – často nebyl vstřícný.

Dnes provádím ženy na cestě k radostnějšímu těhotenství, porodu a mateřství skrz návrat zpátky k sobě. Nalézt sama sebe znamená  lépe vnímat své tělo, přestat se bránit prožívání emocí, zvýšit si ženskou sebejistotu, lépe rozumět svým dětem… Když budeme sebevědomé a najdeme v sobě ženské instinkty, dokážeme dělat ta nejlepší rozhodnutí pro nás i naše děti zcela intuitivně.

My ženy jsme moudřejší, než si samy myslíme.

 

Porod a mateřství jsou příležitost, jak být šťastnější. Pojďte se na ně se mnou začít dívat těma správnýma očima.

Anna Pokrupová