fbpx

Individuální konzultace pro sebejistý porod

Toužíte po přirozeném porodu, ale nejste si jistá, jestli to zvládnete?

Potřebujete si v hlavě srovnat myšlenky o porodu, jenže v okolí není nikdo, kdo by vás vyslechl a nehodnotil?

Chcete být při myšlence na porod konečně v klidu?

Prožijte porod s pocitem, že pro sebe i miminko děláte to nejlepší

Na osobní konzultaci

odstraníte strachy z porodu a naučíte se zklidnit i v náročných situacích

vyberete si tu cestu k porodu, která je ta nejlepší právě pro vás a vaše miminko

posílíte důvěru ve svou schopnost porodit a začnete sebevědomě komunikovat o svých potřebách

 

Jak vám konzultace pomůže k sebejistému porodu?

 • Prožijete těhotenství a porod v klidu (Strach z porodu má většina žen. Málokterá o nich ale otevřeně mluví. Získejte bezpečný prostor mluvit o těch svých.  Většina obav z porodu se pod citlivým vedením rozplyne. Zjistěte, jestli se vaše obavy zakládají na mýtech nebo na faktech, zpracujte je a naučte se zklidnit – i v náročných situacích. )
 • Budete s lékaři sebevědomě mluvit o tom, co potřebujete. (České porodnictví má bohužel tendenci nerespektovat některá přání žen, neposkytovat dostatek informací a mnohdy zbytečně zasahovat do přirozeného průběhu porodu. Jedná se však o váš porod, vaše tělo a vaše miminko. Pokud chcete prožít porod v souladu se sebou, je důležité umět o tom, co potřebujete, jasně komunikovat.)
 • Získáte důvěru v sebe a miminko a vyberete si ty nejlepší podmínky pro váš porod(90% porodu je v hlavě. Sebedůvěra zvyšuje pravděpodobnost snadného a hladkého porodu. Připravte se na porod psychicky a zaříďte si ty nejlepší podmínky pro porod v porodnici.)

Jak konzultace probíhá?

Vyberte si ze seznamu níže téma, které chcete vyřešit a napište mi. Délka konzultace je okolo 45-60 minut (nikdy nekoukám na čas, ale na to, zda už jste vyřešila to, co potřebujete) a proběhne přes online videohovor.

Spolu s konzultací získáte:

 • informace k danému tématu v pdf, na jejichž základě se konzultace odehraje
 • dostatek prostoru mluvit o tom, co vás trápí
 • zklidnění, vhledy a nové úhly pohledu
 • písemné shrnutí a kroky, co dál dělat.

Prožijte porod tak, jak to potřebujete právě vy a vaše dítě

 

 

Témata konzultací

1) Klid v těhotenství i při porodu (Zpracování strachů z porodu – bolest, ztráta kontroly, bezpečnost, nedůvěra ve schopnost porodit, nekomfort v lékařské prostředí – budeme pracovat s 1 až 2 strachy, které jsou pro vás aktuální. Naučíte se taky zklidňující techniky a způsoby, jak se zklidnit a jak dál samostatně pracovat se strachem.)

2) Sebevědomá komunikace u lékaře (Odstraňte strach z lékařů, naučte se vyjadřovat svá přání a zajistit si tolik informací, kolik potřebujete, abyste se mohla rozhodovat s pocitem klidu. Začněte komunikovat s lékařem jako partner)

3) Sebedůvěra pro porod (Důvěra ve schopnost porodit, tělo, intuici, ženství, miminko.)

4) Porod bez zbytečné bolesti (Bolest u porodu je z velké části způsobena podvědomým nastavením a nevhodným prostředím. Tyto faktory se naučíte odstranit.)

5) Nejlepší podmínky pro porod v porodnici (výběr porodnice, porodní plán, možnosti doprovodu k porodu, ambulantní versus klasický porod, podpůrné prostředí pro porod v porodnici, tipy a triky pro klidný porod)

6) Klidný porod po předchozí negativní porodní zkušenosti (Máte špatnou vzpomínku na předchozí porod? Nejste v tom sama. Zpracujte své minulé zážitky a dodejte si sebedůvěru pro tento porod.)

7) Klidný první porod (Jste těhotná poprvé? Jistě vám teď víří hlavou řada otázek. Ujasněte si, co pro porod a miminko potřebujete a co ne, získejte základní – pro informace o kojení a prožijte klidný porod hned napoprvé.)

Potřebujete ohledně porodu vyřešit jiné téma? Napište mi a domluvíme se individuálně.

Cena konzultace je 900Kč. Za tuto cenu získáte:

 • Citlivou podporu pro to, co vás ohledně porodu trápí
 • Informace přizpůsobené vašim potřebám
 • 45-60 minut péče o sebe, kvalitní informace, psané shrnutí a postup, jak dále pokračovat
 • Sebedůvěru a klid pro těhotenství a porod

Cítíte, že potřebujete k porodu vyřešit více témat? Využijte balíček 3 konzultací za zvýhodněnou cenu 2200Kč.

 

CHCI KLIDNÝ POROD

 

 

 

 

 

Připravit se na porod je úžasný dárek nejen pro vás, ale i pro vaše miminko a celou vaši rodinu. Klidná máma je zásadní předpoklad pro šťastný život miminka a i vaši blízcí vás chtějí vidět spokojenou.  My ženy se často dáváme až na poslední místo, zapomínáme ale že klíčem ke spokojené rodině je spokojenost nás samotných.

Konzultace je přesně pro vás, pokud

nejste spokojená s tím, jak probíhal předchozí porod (porody), a teď byste se při porodu chtěla cítit lépe

se chcete v klidu připravit na první porod

preferujete přirozený porod se zachováním maximálního bezpečí

chcete citlivou péči, zpracování obav, klid a sebedůvěru

Prožijte porod jako nádherný začátek

 

 

 

CHCI KLIDNÝ POROD

 

Kdo vám pomůže prožít sebejistý porod?

Jsem Ing. Anna Pokrupová, autorka kurzu Prožijte klidný porod a knížky Můj kouzelný porod. Připravuju ženy na porod tak, aby se při něm cítily sebejistě. Při příprave na porod se zameřuju na důvěru žen ve svou schopnost porodit, jejich sebevědomí v komunikaci se zdravotníky, klid v těhotenstí a odbourávání zakořeněných předsudků a strachů o porodech. Sesbírala jsem pro vás informace o tom, co podporuje hladký a snadný porod a co a jak si lze zajistit v českém prostředí. Podpořím vás také s pomocí technik práce se strachem, zklidněním a audiorelaxacemi.

Základem pro mou práci jsou doporučení WHO k porodu, inspiruje mě také práce porodníka Michela Odenta a porodní asistentky Iny May Gaskin, stavím na desítkách hodin rozhovorů s těhotnými, vlastních porodních zkušenostech (z nichž první byla traumatická a druhá úžasná a posilující), vlastní intuici, empatii a vysoké citlivosti.

 

Porod patří mezi nejzásadější okamžiky v životě ženy i jejího dítěte. Vy i vaše dítě si  zasloužíte tu nejlepší péči. Citlivá předporodní příprava vám pomůže prožít porod takový, jaký má být – jedinečný a silný moment zrození nového života. Je na vás, abyste se na porod připravila a zajistila si pro něj ty nejlepší podmínky. Prožijte ten nejlepší možný porod pro vás i vaše miminko.

Prožijte sebejistý porod